איפה אתם יכולים לתרום

 

מועדון רוטרי שרון הרצליה קיים כבר 60 שנה. הרעיון הבסיסי הגלום במועדון רוטרי באשר הוא, שזו קבוצת אנשים שהם גם חברים אישיים טובים, שאוהבים להיפגש איש עם רעהו לפגישה שבועית קבועה. הרעות ברוטרי היא אבן יסוד לפעילות המועדון.

אבן יסוד נוספת היא התרומה לקהילה. אנו תורמים בתחומים רבים ומאד גאים על תרומתנו האישית, בזמן, ביכולת ובנסיון שצברנו בימי חיינו. אנחנו גם תורמים כסף (איש כאשר ידבנו ליבו) וגם מתרימים אנשים, חברות וגופים להגשמת מטרותינו החברתיות.

חיילים אמיצים

חיילים בודדים, גם כשהם משתחררים מהצבא אינם משתחררים מבדידותם. שם אנחנו מחכים להם ומנסים להפוך את תהליך התאזרחותם לקלה, לפשוטה ולאוהבת יותר.

חיילים אמיצים מגיעים לישראל ללא משפחה והם תורמים לכולנו בעת שרותם הצבאי. ויש חיילים בודדים שמגיעים ממשפחות קשות ולמעשה אין להם משפחה נורמטיבית. מגיעה להם עזרה.

הנואם הצעיר

מטרות הפרויקט הנן פיתוח כושר הביטוי והדיבור בפומבי של צעירים, הטמעת תרבות הדיבור בקרבם, הבעת רעיון באופן מובנה, רהוט ובזמן קצוב, עידוד וקידום השפה העברית, עידוד לסבלנות ולסובלנות של בני נוער בחברה, חינוך ועידוד להישגיות ומצוינות וכן היכרות עם ארגון הרוטרי ותרומתו לקהילה.

עזרה וסיוע לילדים אוטיסטים בבי"ס אופק

בי"ס אופק בהרצליה הוא אחד המקומות המאתגרים והמיוחדים בעולם. מתחנכים בו 72 ילדים ובני נוער, יהודים, מוסלמים ונוצרים מכל אזור השרון, מגיל 8 ועד 21, כולם בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית ועל הרצף האוטיסטי. 72 נשמות יפות שלעולם לא יהיו כמונו, תמיד יהיו זקוקים לעזרת זולתם.

חברי מועדון רוטרי שרון הרצליה אימצו לחיקם את תלמידי אופק והם תורמים להם דרך קבע בדרכים שונות.

שולחן המתנדבים של הרצליה

כחלק מתרומתנו לקהילה, הקמנו את שולחן המתנדבים של הרצליה הכולל ראשי כ-40 עמותות הפועלות בהרצליה למען הקהילה. המטרה של השולחן הזה, הנפגש מידי רבעון, לייצר שיתופי פעולה מסוגים שונים, ומידי מפגש ללמוד משהו חדש הנוגע לניהול עמותות חברתיות.

שלום כיתה א'

מידי שנה, עם תחילת שנת הלימודים, חברי המועדון בשיתוף עם מחלקת הרווחה של עיריית הרצליה, תורמים כרטיסי קנייה לרכישת ציוד לבית הספר לילדים נצרכים.

כ-100 ילדים זוכים ללכת לחנות ולבחור בדיוק מה שהם רוצים וצרכים כהכנה לכניסתם למערכת החינוך ולכיתה א'.

עזרה לחוסי מעון אקי"ם

חברי המועדון מסייעים לחוסי מוסד אקי"ם בהרצליה. נתרמו מחשבים יעודיים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, נערך ארוע שוקולד לחוסים שנהנו, אכלו ושמחו ועוד.

עזרה לתלמידי בי"ס דור

בי"ס דור הוא התחנה האחרונה במערכת החינוך לתלמידים המתקשים להשתלב במערכת חברי המועדון חונכים באופן אישי את את התלמידים המתקשים ומסייעים להם בשיעורי עזר באנגלית ומטמטיקה.

סיוע בתחזוקת פינת החי בבי"ס בן צבי

חברי המועדון מסייעים להנהלת בי"ס בן-צבי בהרצליה בתחזוקת פינת החי וברכישת פרטי ריהוט שונים למרחב הציבורי בביה"ס.

עזרה במקלט לנשים מוכות

חברי המועדון מסייעים דרך קבע במקלט לנשים מוכות בהרצליה. חברינו מספקים להם מגוון של צרכים החסרים למי שבורח מביתו חסר כל.

תרומה לרוטרי בינ"ל בפרוייקטי הדגל שלה למיגור הפוליו בעולם

חברי המועדון תורמים לפרויקטים הגדולים של רוטרי בעולם. רוטרי עוסקת במספר מיזמים עולמיים כמו הדברת מחלת הפוליו, טיהור מי שתיה, באוריינות בארצות נחשלות, בהשכנת שלום עולמי ועוד ועוד.