דף הסבר לאורח ולאורחת

(הכתוב בלשון זכר נכון גם לחברות)

 

ברוכים הבאים למועדון רוטרי שרון הרצליה. המועדון שלנו קיים מאז 1955 (השנה אנו חוגגים 60) והוא אחד מ-53 מועדוני רוטרי בישראל ואחד מ-33,000 מועדונים הקיימים בעולם.

 

הרעיון הרוטריוני הוא לקיים קבוצה של דורשי טוב, חברים במובן הערכי של המילה, אשר שמחים להיפגש יחד מידי שבוע למפגש רעים. כל אחד מהחברים, בנוסף להשתתפותו בקבוצה גם תורם בתחום כל שהוא למען הקהילה שלנו בהרצליה. אנו מאד גאים על תרומתנו לקהילה המתבטאת בפעילות אישית, איש איש על פי נטיית ליבו. הפעילות ההתנדבותית איננה חלק ממפגשי המועדון אלא נעשית ע"י כל חבר בזמנו החופשי.

 

חשוב לזכור כי ההצטרפות למועדון רוטרי וההשתלבות בו דורשת זמן וסבלנות. אנו רואים בכל חבר חדש הזדמנות חשובה להעשיר אותנו כקבוצה ובהתאם לכך אנו מקדמים אותך בברכה.

 

המועדון פועל על פי "ספר חוקים" של רוטרי שנקרא MOP, תמציתו נמצאת בתקנון המועדון (ראה באתר) המסדיר את פעולתו במשך השנים. למועדון יש הנהלה המתחלפת מידי שנה ב-1 ביולי. בראש ההנהלה עומד נשיא ולצדו חברי הנהלה שכל אחד אחראי על תחום ספציפי.

בכל מועדון של רוטרי בכל העולם נפגשים במקום קבוע, ביום קבוע ובשעה קבועה בכל שבוע. אנחנו, במועדון רוטרי שרון הרצליה, נפגשים מידי שבוע ביום שני בשעה 20:00 במועדון השייטים במרינה בהרצליה. המפגשים שלנו מתחלקים לשני סוגים עיקריים, מפגשי מועדון על בסיס של הרצאה כל שהיא ומפגשי מועדון על בסיס של פעילות חברתית. בעמוד "תכניות המועדון" באתר שלנו www.rotary.co.il , תוכלו לראות מה היה ומה צפוי בשבועות הקרובים.

 

בעבר ההשתתפות בישיבות המועדון חייבו קוד לבוש דקדקני. היום אין למועדון קוד לבוש מחייב, אך השתתפות במפגשי המועדון מחייב הופעה מכובדת שתהלום את המעמד ואת שאר החברים.

 

כל מפגש מתחיל בצלצול פעמון ובטכס רוטריוני מסורתי שכולל את דברי הנשיא/ה, ברכות רעות למי שחוגג יום הולדת או אירוע משפחתי חשוב, פסוק השבוע וברכה בינלאומית שמקשרת את המועדון עם שאר מועדוני רוטרי בעולם, ואחר כך, בהתאם לאופי המפגש, או שומעים הרצאה או מקיימים פעילות אחרת במועדון או מחוץ לו. המפגש מסתיים בצלצול פעמון.

 

חברי המועדון מתכנסים מידי פעם לישיבה עסקית. זו ישיבה סגורה לחברים בלבד, ובה דנים על פעילויות ההתנדבות השונות, מקבלים דוחות מחברי ההנהלה, מעלים הצעות לפעילויות חדשות ועוסקים בעניינים חברתיים. זו גם הישיבה בה מחליטים על קבלת חברים חדשים.

 

חברים חדשים יכולים להצטרף למועדון רק אם הוחלט על כך פה אחד, על דעת כל החברים. תהליך ההצטרפות של חבר חדש מתחיל בביקורים סדירים במפגשי המועדון תוך היכרות הדדית ורצון הדדי לקיים רעות משותפת. לאחר כחודשיים, עפ"י בקשת הנשיא, יעמוד האורח בפני חברי המועדון ויציג את עצמו באופן רשמי, ואז יהפוך למועמד. מועמד ימלא טופס בקשת חברות, הנמצא באתר המועדון, ואז יוזמן לראיון ע"י הועדה לקבלת חברים. זו ממליצה על קבלת החבר להנהלת המועדון. הנשיא מביא את הנושא לאישור כל החברים. לאחר האשור מתקיים טכס חגיגי בו מוענקת סיכת רוטרי לחבר החדש וכולל ברכות.

 

ההצטרפות למועדון שלנו מחייבת השתתפות בלפחות ב-60% מהמפגשים, בהשתתפות בכל הישיבות העסקיות, ובתשלום דמי חבר כפי שנקבע מפעם לפעם. אנו מצפים מכל חבר שייקח חלק כל שהוא בפעילות ההתנדבותית בקהילה, אך אין כללים קבועים בקשר לכך.

אנו מקווים כי דף זה יקל עליך את ההבנה למהות הארגון שלנו ותהליך ההצטרפות יהיה קל ונעים.

 

בברכת הרוטרי

חברי מועדון רוטרי שרון הרצליה