פרוטוקולים והודעות לשנת 2022-23
נשיא - גילה אשרת

סיכום ישיבה מס' 1  18.7.22               

 

נוכחים – סימה, שאול וגילה, יובל וניצה, שי גיבור, מרים, סופי, עליזה, גלית ואלי, שושי ודוב, דודי וטובה.

מתנצלים – רוני, שמשון, אתי

גילה פתחה את הישיבה הראשונה בברכה לאורחים ולחברי המועדון

רשמה - שושנה רמתי

 

דברי הנשיאה גילה אושרת לקראת פתיחת שנת הרוטרי 2022-23

אני גאה ולא פחות נרגשת לפתוח את  ישיבה מספר 1 לשנת הרוטרי 2022-23 כנשיאת המועדון.

תפקיד זה הוא נדבך נוסף בעשייה החברתית בה אני מאמינה ואליה אני מחויבת לאורך שנים רבות אחד העם אמר: "שום חברה מסודרת אינה יכולה להיות מבוססת על התועלת הפרטית בלבד",

גם האני מאמין שלי הוא שכל אדם, באשר הוא,  צריך להיות בעל מחויבות אחריות חברתית והוא צריך לעשות ככל יכולתו למימושה ברוח זו אני וגם שאול בן זוגי משתדלים לפעול ולתרום את חלקינו לחברה. 

לאחר למעלה משלושים שנות פעילות חברתית בערוצים אחרים שהתמקדה בעיקר בקידום שוויון חברתי ומגדרי  הצטרפתי לרוטרי כי פה מצאתי בית ופלטפורמה להמשיך את הפעילות החברתית ולהתמקד בעשייה למען יצירת עולם טוב יותר בכלל ולמען הקהילה בהרצליה בפרט. מצאתי שהרוטרי הוא ארגון המהווה חממה ליזמות חברתית, מאגר של ערכים, של הון אנושי שאת כולו משקיע  במיזמים כלל עולמיים בתחומים כמו קידום השלום, בריאות, איכות הסביבה, חינוך כמו גם במיזמים מקומיים מגוונים שמוצאים לפועל על ידי 66 מועדוני רוטרי ברחבי הארץ. 

המועדון שלנו, שרון הרצליה (מותג) הוא אחד מהמועדונים הוותיקים, מועדון המציין השנה 67 שנות פעילות מגוונת למען ילדים נוער נשים וקשישים בהרצליה. 

בשנים האחרונות המועדון מתמודד עם אתגרים עמם מתמודדים ארגוני מתנדבים בעולם בכלל וגם חלק ממועדוני רוטרי בארץ, אבל אני מאמינה, וזה בעצם החזון שלי - שיחד אתכם, על ידי לקיחת האחריות והמעורבות האישית של כל אחת ואחד מכם נתגבר ונחזור להיות מועדון חברים מוביל, המקיים קשרי רעות וחברות הדוקים בין חבריו, ונפעל כגוף מוביל ומשפיע על איכות חיי הקהילה בהרצליה ברוח חזון וערכי תנועת  הרוטרי .

אחד האתגרים החשובים הניצבים בפנינו בשנת הרוטרי הבאה הוא לשמור על הרלבנטיות של המועדון ולהבטיח את ההמשכיות שלו. ועל כן, בשנה הבאה אנחנו נתמקד בחיזוק תשתיות המועדון – הן התשתית החברתית והן הפעילות הקהילתית. אנחנו נפעל להעצמה ולחיזוק קשרי הרעות והחברות בין חברי המועדון ע"י מפגשים חברתיים הן בבתי החברים והן בחוץ. כבר בחודש הבא נקיים את מסיבת הקיץ המסורתית בביתם של דב ושושי, ובמהלך השנה נקיים שני ערבי פיירסייד (לא אחד), נציין בצוותא חלק מחגי ישראל, נצא לפעילויות מחוץ למועדון  ועוד.

התכנית השנתית המפורטת, שהוכנה כבר ע"י אפיק המועדון, תובא בפניכם בישיבה העסקית הראשונה. אני רואה גם חשיבות רבה בשילוב כל אחת ואחד מחברי המועדון באחת או יותר מהפעילויות שלנו. אני מאמינה שמעורבות של החברים  ע"י תפקיד באפיק המועדון או באחד מהמיזמים במסגרת אפיק הקהילה תורמים להגברת הזהות והשייכות לרוטרי בכלל ולהגברת הזיקה למועדון ולקשר בין החברים בפרט ועל כן חשוב שלכל אחד ואחת מכם תהיה מעורבות.

אחת המטרות החשובות, היא הרחבת השורות וגיוס חברים חדשים בדגש על הצערה. עלינו לבנות דור המשך שנוכל להעביר אליו את שרביט ההנהגה. דברנו על כך גם במועדון. זהו אחד האתגרים הגדולים העומדים בפנינו - אתגר בו תלוי עתיד המועדון.  לשם כך אני כבר מקיימת פגישות עם אנשים צעירים מובילים בקהילה בהרצליה חלקם נמצאים אתנו הערב, נתייעץ עם רוטרי ישראל, נלמד מניסיונם של מועדונים אחרים, אבל זה גם תלוי הרבה במה אנחנו נציע למצטרפים החדשים.

אחת הדרכים ליצירת אטרקטיביות לקהלים חדשים ומגוונים היא ע"י הענקת משמעות לחברות במועדון באמצעות ערוץ הפעילות. לשם כך עלינו להתאים את הפעילות שלנו לצרכים המשתנים בקהילה בהרצליה. גם הנגיד דני גלבוע הציב מטרה זו תחת הסיסמא  ADAPT TO ATRACT .  על פי תפיסתו יכולת המועדונים להסתגל למציאות משתנה תצליח ליצור אטרקטיביות לחברים חדשים, אטרקטיביות לקהילה, אטרקטיביות לשותפים למיזמים, וכמובן לתורמים.

הפעילות שלנו בקהילה, היא פעילות משמעותית העוזרת, מסייעת ומקנה כלים,  ולעיתים  עשויה לשנות חיים של הנהנים ממנה. היא כוללת אוכלוסיות מכל שכבות הגיל,  מילדות ועד זקנה.  בשנת הפעילות הבאה נמשיך נחזק ואף נרחיב את הפרויקטים השונים:

 • נקיים את מיזם שלום כתה א'  והנואם הצעיר - שני פרויקטים העוסקים בחינוך

 • נמשיך לתמוך ולשתף פעולה עם בית ספר "אופק" בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים.

 • נמשיך את הפעילות לקשישים בבית האבות העירוני

 • לתמוך לפנק ולבשל לחיילות ולחיילים בודדים בהרצליה המתגוררים בארבעה בתים בעיר

 • נחדש את שיתוף הפעולה והתמיכה במקלט לנשים מוכות,

 • כידוע לכולכם הפעילות לקידום שוויון מגדרי בכלל ולמיגור תופעת האלימות במשפחה בפרט קרובה לליבי במיוחד ואני מתכוונת לבדוק שתופי פעולה של הרוטרי עם גופים נוספים כדי לסייע לנשים מוכות ולנשים יוצאות מקלט. 

 

בנוסף לפעילויות אלו אני מתכוונת להביא לאישור המועדון פרויקטים חדשים:

 • רובוטיקה – תכנית המופעלת ע"י רוטרי ישראל בשתוף עם ארגון FIRST פרויקט שמטרתו להעצים בני נוער ולעודד אותם לבחור במקצועות טכנולוגיים.  עלי כבר נתן הסכמתו לרכז פרויקט זה.

 • אוניברסיטת רייכמן היא נכס לעיר הרצליה וננסה לנצל את היתרון היחסי הזה גם עבור רוטרי. נבדוק אפשרות של שיתוף פעולה עם המרכז הבינתחומי לצורך הקמת קבוצת רוטראקט ומרים התנדבה להוביל את הנושא.

 • אחד התחומים החשובים בהם המועדון פעל בעבר הוא נושא הזהירות בדרכים.  כידוע המועדון הקים מרכז לזה"ב בהרצליה אך המקום נסגר לפני שנים אחדות מסיבות שונות שלא תלויות בנו.  מאז הקמת מדינת ישראל נהרגו יותר משלושים אלף בני אדם בתאונות דרכים, יותר מבכל מלחמות ישראל ופיגועי הטרור גם יחד. הפעילות למען זהירות בדרכים היא צו השעה ואנו נבדוק היתכנות להקים מחדש מרכז הדרכה לזהירות בדרכים עבור ילדים ובני נוער בהרצליה, מרכז שישרת את כל אזור השרון.

 • במסכת אבות במשנה נאמר "אם אין קמח אין תורה".  כדי לקיים את כל הפעילות המבורכת הזו נצטרך לגייס כספים .  אני תקווה שמגיפה הקורונה המתעתעת בנו בשנתיים האחרונות תדעך ונוכל לחדש את מסורת ערבי הגאלה.

 

זו התכנית לשנה הבאה ואני מבקשת להוסיף, שעל בסיס העיקרון, שהשלם גדול מסך חלקיו, אני מאמינה ששיתופי פעולה יוצרים סינרגיה ומביאים לתוצאה טובה יותר. בשנה שעברה  שיתפנו פעולה עם מועדון רוטרי הרצליה במיזם הנואם הצעיר ואני אמליץ למועדון  להרחיב את שיתופי הפעולה לפרויקטים נוספים.

המוטו של רוטרי הינו  "שירות לזולת מעל הפרט מטרת העל העומדת בפנינו הוא שירות לקהילה ובשילוב ידיים  של שני מועדונים, ואולי אף יותר, אנו יכולים ליצור שיתופי פעולה סינרגטיים למען קהילה חזקה יותר

 

האירועים שפקדו את המועדון בשנים האחרונות פגעו אמנם בחיי המועדון אך לא בפעילות שלנו למען הקהילה. למדנו זאת גם מהדיווח של שאול בתחילת הערב.  זוהי ההוכחה, כי מועדון שרון הרצליה הוא מועדון  פעיל, מועדון חשוב ורלבנטי ומרגע שנעניתי לפניה להיות הנשיאה הבאה, אני חדורת מוטיבציה ואעשה ככל יכולתי לפעול להשגת כל המטרות והיעדים לשנה הבאה כפי שהצגתי ולהוביל את המועדון לגבהים חדשים. אבל, כדברי אמא תרזה: "אני לבדי לא יכולה לשנות את העולם, אני יכולה לזרוק אבן על המים שתיצור אדוות קטנות."  כל החזון והמטרות שפרשתי לפניכם הערב יכולים להתממש רק אם כולנו נרתם ביחד להשגתם. אני יודעת שזה אפשרי!!.

הצגת חברי ההנהלה לשנה הבאה:

 • גילה אשרת - נשיאה

 • שושי רמתי - מזכירה

 • נ"ל דב רמתי - גזבר כבוד

 • גלית פליקס  - אפיק המועדון

 • מרים דוד  - אפיק נוער צעירים 

 • אפיק הקהילה – נ"ל סימה אופיר

 • אפיק בינלאומי – נ"ל שמשון יצחקי

 • אפיק המקצוע – נ"ל שאול אשרת

 

בטוחה שכולנו ביחד, נהיה שותפים לעשייה ברוכה,  נקדם ביחד את הפעילות ברוח ערכי התנועה ונמשיך להנות מחברות טובה.

כמה מילים לשאול. זו הפעם השלישית, ולמען הדיוק פעמיים וחצי, שאת מכהן כנשיא המועדון. הפעם נקראת למשימה בשעת משבר, ונענית . אנו יודעים עד כמה המועדון  חשוב לך והבטחת עתידו בוערת כאש בליבך. ברוטרי נהוג להוקיר חברים המגלים מסירות מיוחדת לתנועה ע"י הענקת אות פול האריס. אות זה כבר הוענק לך בעבר ע"י חברי המועדון, ועל כן החלטנו בהנהלה הנכנסת להעניק לך תעודת רישום בספר גלגל הזהב של הרוטרי.

 

רשמה: שוש רמתי